Την Τρίτη, 26 Μαρτίου 2024, μαζί με μαθητές της συντακτικής ομάδας της σχολικής εφημερίδας μας “Μαθητ_press”, βρεθήκαμε στη Σχολή Επιστημών Γεωπονίας και Δασολογίας του ΔΠΘ, όπου μας δέχθηκε ο καθηγητής του τμήματος Δασολογίας και Διαχείρισης Περιβάλλοντος και Φυσικών Πόρων και Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του Πανελλήνιου Συνεδρίου Ιστορίας και Πολιτισμού της Ορεστιάδας, κ. Ευάγγελος Μανωλάς, για μία συνέντευξη λίγο διαφορετική, που θα είναι στο δεύτερο τεύχος… Μείνετε συντονισμένοι!
Οι μικροί μας δημοσιογράφοι το χάρηκαν πολύ! Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Μανωλά Ευάγγελο για την παραχώρηση της συνέντευξης!
Η δημοσιογραφική μας ομάδα: Γκαγκουζίδης Αντώνης, Β1, Παρασκευάς Μάριος, Γ3 και Τζίρα Ηλιάνα, Β3. Συνοδός η κ. Κωστούλα Μαρία.