Την Τρίτη 26/3/2024 οι μαθητές του τμήματος Α1 επισκέφθηκαν το ΕΕΕΕΚ Ορεστιάδας, όπου γνώρισαν το σχολείο, τη λειτουργία και τις υποδομές του. Στη συνέχεια, συνεργάστηκαν με τους μαθητές του ΕΕΕΕΚ για τη δημιουργία ενός κολάζ εμπνευσμένου από τα έργα του φημισμένου ζωγράφου Πάμπλο Πικάσο, με τα έργα του οποίου ήρθαν σε επαφή σε προηγούμενα μαθήματα. Η δράση εντάσσεται στο πλαίσιο της συνεκπαίδευσης του τμήματος Α1 του 2ου Γυμνασίου Ορεστιάδας με το ΕΕΕΕΚ Ορεστιάδας στο μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας και αποτελεί συνέχεια προηγούμενων συναντήσεων στο σχολείο μας. Ευχαριστούμε τη διεύθυνση, τους εκπαιδευτικούς και το προσωπικό του ΕΕΕΕΚ. Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την επόμενη συνάντηση και το επόμενο έργο!

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Μπαντούδη Φωτεινή ΠΕ02 & Φραγκάκη Ελευθερία ΠΕ02