Στις 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία ο εορτασμός της επετείου της Εθνικής Παλιγγενεσίας και του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας τίμησαν τους ήρωες της Ελληνικής Επανάστασης σε μία όμορφη εκδήλωση που περιλάμβανε αφηγήσεις ιστορικών γεγονότων, τραγούδια υπό τη συνοδεία ζωντανής μουσικής από μαθητές, δραματοποιήσεις γεγονότων και χορούς. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν και γονείς μαθητών που πήραν μέρος σε αυτή. Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους και τις υπεύθυνες καθηγήτριες που εργάστηκαν για την προετοιμασία της, τις φιλολόγους κ.Λεμονάκη Μαρία, Δημητρακούδη Αθανασία και Βλασακίδου Δήμητρα. Ευχαριστούμε επίσης τον κ. Παπαναστασίου Π. για την τεχνική υποστήριξη, τον κ.Ευφραιμίδη Ν. για την οργάνωση της χορωδίας και τις κυρίες Οδατζίδου Α. και Σκουρογιάννη Π. για τη διδασκαλία και προετοιμασία των παραδοσιακών χορών. Χρόνια πολλά στους μαθητές μας και τους γονείς και κηδεμόνες!