Αγαπητοί γονείς,

Επικοινωνούμε μαζί σας, προκειμένου να σας ενημερώσουμε για τη λειτουργία της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) στο σχολείο μας κάθε Τετάρτη. Σκοπός της Ε.Δ.Υ.είναι η άμεση εκπαιδευτική αξιολόγηση και υποστήριξη των εκπαιδευτικών αναγκών των μαθητών/τριώντου σχολείου αλλά και των γονέων. Συγκροτείται από τη Διευθύντρια του σχολείου κα Μπαντούδη Φωτεινή, η οποία εκτελεί χρέη συντονίστριας, την εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής, την Σχολική Ψυχολόγο, την Σχολική Κοινωνική Λειτουργό και τους εκάστοτε εκπαιδευτικούς της τάξης του/της μαθητή/τριας. Όσοι/ες από εσάς επιθυμείτε να δηλώσετε το αίτημά σας για αξιολόγηση/ υποστήριξη μπορείτε να επικοινωνείτε με τη  Διευθύντρια του σχολείου (τηλ.  25529287 για περισσότερες πληροφορίες και τον προγραμματισμό μιας συνάντησης).

Η Διεύθυνση του σχολείου, οι εκπαιδευτικοί και το ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό είναι πάντα στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε θέμα σχετικά με τη φοίτηση και την ολόπλευρη ανάπτυξη των παιδιών σας και μαθητών μας.

Η   Δ/ντρια