Το Σάββατο στις 20 Ιανουαρίου 2024 είχαμε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας τη διεξαγωγή της 2ης φάσης του μαθηματικού διαγωνισμού της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ευκλείδης) για μαθητές από Β΄ Γυμνασίου έως και Γ΄ Λυκείου και τη 2η φάση του μαθηματικού διαγωνισμού του παραρτήματος Ημαθίας (Καραθεοδωρή) για μαθητές της Α΄ Γυμνασίου.

Ευχαριστούμε τους συναδέλφους μαθηματικούς Ευδοκία Σταφίδα, Βασίλη Χατζηπαναγιώτου, Δήμητρα Νοτίου και Θεοφάνη Δημητριάδη για την εθελοντική παρουσία τους και υποστήριξη, προκειμένου να διεξαχθεί ο διαγωνισμός με τις καλύτερες συνθήκες για τους μαθητές.

Συμμετείχαν τριάντα μαθητές από Γυμνάσια και Λύκεια της Ορεστιάδας, του Διδυμοτείχου και του Σουφλίου. Τους συγχαίρουμε θερμά για τη συμμετοχή τους και τους ευχόμαστε θερμά καλή επιτυχία στον διαγωνισμό και καλή πρόοδο στη συνολική πορεία τους.